logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

If you are going to… San Francisco

Datum: 20.04.2020

16-San_Francisco Golden_Gate_Bridge Lombard_Street 30-San_Francisco

San Francisco je vstupní bránou do Silicon Valley. Velkou zásluhu na tom mají univerzity v samotném městě a jeho okolí, jejichž absolventi jsou schopni dodat výslednému produktu nebo službě vyšší přidanou hodnotu. Tomu odpovídá i odměňování zaměstnanců. Průměrný měsíční plat je zde deset tisíc dolarů. Zní to nádherně, až do chvíle, než se začnete zajímat o možnosti ubytování. To vám mnohdy spolkne větší polovinu vašeho příjmu. Od San Franciska až k Silicon Valley je to oblast s nejdražším ubytováním v celé Americe, a zároveň oblast s tím nejdynamičtějším tempem.

Golden Gate Bridge je bezesporu tou největší ikonou San Francisca. Dojít se sem dá pěšky za dvě hodiny parkem (foto vpravo) sousedícím se zálivem s výhledem na Alcatraz přímo z centra města. Most je visutý a má jen dva pilíře s rozpětím 1 280 metrů, celková délka je 2 737 metrů. Má dvě nosná lana s průměrem 92 cm (foto v kruhu). Celé dílo váží 887 000 tun a obě věže drží pohromadě 600 000 nýtů. Denně přejede přes most více než 120 tisíc aut na šestiproudé vozovce. Za průjezd osobním autem se ve smě­ru do San Francisca platí mýto 6 dolarů, cesta zpět je už zdarma.

Lombard Street je “nejzakroutěnější” ulice San Franciska. Obyvatelé chtěli zpomalit dopravu kolem jejich domů a tak se rozhodli pro toto netradiční pojetí vozovky. Výsledek byl ale přesně opačný. Místo je vyhledávané jak automobilisty, tak turisty, kteří se sem vydají pěšky nebo cable carem.

Pevnost Alcatraz je snad nejznámější věznicí na světě. Proslavil ji film z roku 1979 Útěk z Alcatrazu s Clintem Eastwoodem. Dostanete se sem lodí z mola 33 (Pier 33). Jakou dobu tady strávíte, záleží na vás. Z dnes již bývalé věznice je nádherný výhled jak na Golden Gate Bridge, tak i na samotné centrum San Franciska. Ve věznici se můžete projít i uličkou „Broadway“.

Napsat komentář