logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

I v zimě můžete trávit čas venku: tipy na zimní výlety v okolí Prahy

Datum: 22.01.2020

Interier restaurace Corso Zdroj Corso

Zima je tu a dny se zkrátily, to ale neznamená, že náplň vašeho volného času musí spočívat jen v sezení doma u televize. Pokud vám počasí bude jen trochu přát, teple se oblečte a vyražte ven načerpat energii a čerstvý vzduch! 

Na skok na běžky do Brdských vrchů 

Běžkování je čím dál více oblíbenějším zimním sportem. Nemusíte být vrcholoví sportovci, abyste si jednou za čas nemohli vyrazit na běžky. Krásné trasy navíc najdete i v blízkém okolí Prahy, vyrazit proto můžete kdykoliv to počasí (a čas) umožní. Za příznivých sněhových podmínek představují ideální běžkařskou destinaci například Brdské vrchy, které leží skoro na dohled od hlavního města. Pro nenáročný terén bez prudkých kopců je navíc tato oblast vhodná i pro začátečníky nebo rodiny s dětmi.

Vhodným místem pro start, které je dostupné autem, je lesní parkoviště mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy, kam se z Prahy dostanete přibližně za 45 minut. Odtud to je jen kousek na poutní místo Skalka, cesta navíc vede po široké lesní cestě, která je ideální na rozehřátí před další cestou. Na Skalce si můžete vychutnat krásný výhled na malebné městečko Mníšek pod Brdy a vydat se na cestu po Brdské magistrále například k Černolickým skalám, nebo například kolem Kytína až k vrcholu Stožec u Dobříše. 

Skalka a Černolické skály jsou krásným cílem také kratšího pěšího výletu, kam můžete vyrazit i v případě, že počasí nevyjde podle představ a sněhové podmínky nebudou zrovna ideální. 

Nejen gastronomické zastavení  v Řevnicích

Po cestě zpátky do Prahy se můžete zahřát a občerstvit v Řevnicích, které představují zajímavou zastávku pro ty, kteří výlet rádi spojí s gastronomickým zážitkem. 

V tomto malebném městečku narazíte na řadu zajímavých podniků. Na skvělý oběd nebo večeři můžete zajít do příjemné restaurace Corso, která se nachází přímo na náměstí v nejstarším domě v Řevnicích. Milovníky piva zaujme  nově otevřený pivovar v historické nádražní budově, kde můžete ochutnat ryze řevnické pivo. 

Pokud byste si chtěli výlet prodloužit a užít si volný víkend, můžete se ubytovat například v Boutique hotelu, kde na vás dýchne atmosféra a genius loci řevnické historie. 

Samotné Řevnice také nabízí spoustu možností vyžití a kolem je spousta turistických tras. Vyrazit zde můžete například na krásnou zimní procházku k lomu Babka, nebo navštívit unikátní Lesní divadlo, které bylo v Řevnicích postaveno více než sto lety. 

Na Karlštejn i v zimě

Pokud patříte mezi fanoušky historických památek, nemusíte zoufat. Jeden z nejznámějších českých hradů Karlštejn můžete navštívit i v zimě, kdy je většina hradů a zámků uzavřena. 

V zimních měsících je Karlštejn otevřen vždy od pátku do neděle a prohlédnout si můžete základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. V klenotnici uvidíte také například repliku české svatováclavské a říšské císařské koruny. 

Napsat komentář