logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Halloween v Botanické zahradě v Troji

Datum: 31.10.2019

resizedslidelarge-1
Čarodějnice, duchové, dlabané dýně, svíčky a tajemná atmosféra… To je svátek Halloween v Botanické zahradě. Strašidelná atmosféra, dýně, kam se podíváš, jejich dlábání… A až se setmí, vezměte dýni, vložte do ní svíčku a zapojte se do tradičního průvodu.

Svátek Halloween má kořeny v prastaré tradici Keltů, kteří se takto loučili s létem. Podle legendy lidé v dávných dobách věřili, že v noci z 31. října na 1. listopad se domů vracejí duše zemřelých a vyhledávají pomoc příbuzných, aby jim pomohli překročit onu hranici do země mrtvých.

Aby duchové viděli na cestu, lidé jim svítili svítilnami z vydlabaných řep. Převlékali se do starých hadrů a malovali si obličeje, aby byli ochráněni před zlými duchy. Dnes se místo řepy používají dýně, neboť jich roste víc. Tento svátek se líbí hlavně dětem, které se vydávají v maskách a v převlecích strašidel a duchů po domech příbuzných a známých, kde získávají sladkosti a ovoce. Této magické noci se vyřezávají z tykve lucerny, které se dávají do oken nebo před vchod, aby chránily domácnost před zlomyslnostmi duchů. Halloween v botanické zahradě proběhne ve venkovní expozici – části Stráň od 15 do 19 hod. Každý návštěvník bude mít možnost vydlabat si vlastní dýni a zúčastnit se průvodu rozsvícených dýní od 18 hodin.

Halloweenské dovádění spojené se zdobením dýní a tvorbou dýňových luceren. Dýně si zájemci zakoupí přímo v zahradě, potřebné nástroje si mohou donést nebo je možné si je na místě zapůjčit. Chybět nebudou soutěže, zábavné úkoly pro nejmenší a letos nově také stánek s dřevěnými hračkami i se střelnicí pro střelbu s kuší. Na Dýňovém náměstíčku bude pro děti i dospělé  připraven stánek se speciálním pískem na tvoření, malování na obličej. V chladném počasí návštěvníky zahřeje dýňová polévka, opékané špekáčky, nebo i pálenka v místní vinotéce. Po setmění projde zahradou průvod osvětlený dýňovými lampami. Doporučujeme zastávku u kaple svaté Kláry s jedinečným výhledem na noční Prahu.

Přijďte do botanické zahrady v Troji oslavit Halloweenskou noc – svátek duchů – setkání příšer(ek) všech ras, pohlaví a věku.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář