logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Festivalová sezona startuje. Nenechte si užít nejlepší hudební zážitky letošního léta!

Datum: 12.05.2024

foto5

Startuje sezona, kdy se (nejen) Evropa promění v epicentrum světové hudební scény a budou se konat ty nejikoničtější festivaly. Od sluncem zalitého pobřeží Středozemního moře až po historická srdce střední Evropy se kontinent připravuje na to, že letos nabídne kaleidoskop hudebních festivalů, které budou velké, hlasité, barevné a dokonale zábavné. Budou přesně takové, aby ve vás zanechaly pocity na jeden z nejlepších letních zážitků.

Tomorrowland – Boom, Belgie, 19.-21. 7. a 26. – 28.7.

Jeden z nejlepších festivalů elektronické hudby na světě, Tomorrowland v Belgii, by měl být na seznamu každého milovníka elektronické hudby.  Je známý epickou pódiovou produkcí spolu s šílenými ohňostroji a je jedním z mála festivalů v Evropě, který je tak populární, že pořádá dvě edice během dvou po sobě jdoucích víkendů.

Možnosti letů: PRG-CRL (Brussels South Charleroi) s odletem 18.7. zpáteční od 2 329 Kč (vyhledávání Kiwi.com)

GlastonburyPilton, UK, 26. – 30. 6.

Tento festival se řadí mezi nejproslulejší a největší festivaly na světě a každoročně přivítá až 200 tisíc milovníků hudby. Glastonbury je sázkou na jistotu – hostí ty největší hvězdy a je celkem jisté, že si tu každý najde nejednoho ze svých favoritů. Letošní ročník patří například Coldplay, Kean, zpěvačce Cyndi Lauper nebo třeba hvězdě Dua Lipa.

Cestovatelské tipy Kiwi.com: Festivalu Glastonbury je nejblíže mezinárodní letiště Bristol. Zpáteční letenky v termínu festivalu je možné pořídit cca za 4 500 Kč. (vyhledávání Kiwi.com. Autobusem se na festival dostanete také z letiště Heathrow. Zpáteční jízdenky je nutné předem rezervovat a jsou k dispozici online na stránkách festivalu. Letenky Praha-Heathrow na Kiwi.com pod 5 000 Kč (vyhledávání Kiwi.com). Z letiště v Bristolu jezdí také pravidelná autobusová linka “A1 – Bristol Airport Flyer“, která vás dopraví z letiště na vlakové nádraží Bristol Temple Meads. Pravidelné autobusy jezdí ze zastávky na hlavní silnici před nádražím (374/375/376) do Glastonbury Town, odkud lze dojet autobusem (GF1) na festivalové autobusové nádraží v našem areálu.

SzigetBudapešť, Maďarsko, 7. – 12. 8.

Jeden z největších evropských festivalů Sziget letos v srpnu opět promění ostrov Óbuda v euforické útočiště, kde se bude šest dní pařit. Nádherný izolovaný ostrov dělá z The Szigetopravdu jedinečný festival. V loňském roce se akce zúčastnilo zhruba 420 000 lidí z celého světa a letošní ročník bude nepochybně ještě větší – a lepší.

Možnosti letů: PRG – BUD s odletem 6.8. a návratem 12.8.  od 2 000 Kč.

Mad Cool Festival – Madrid, Španělsko, 11. – 13. 7.

Festival Mad Cool je každoroční poctou madridské komunitě EDM (electronic dance music). Je to festival, který je kombinací letních španělských dní a hudebně nabitými nocemi. Pro každého náročného fanouška festivalů EDM je Mad Cool nepřehlédnutelnou událostí.

Do Madridu za tři hodiny: PRG – MAD s odletem 10.7. a návratem 14.7. od 6 600 Kč.

NOS Alive Festival – Lisabon, Portugalsko, 11. – 13.7.

Den na pláži, noc v rytmu hudby. NOS Alive v Lisabonu slibuje obojí. Letošní hlavní hvězdou budou američtí Pearl Jam a kanadská indie rocková kapela Arcade Fire. Chybět nebudou ani legendy The Smashing Pumpkins nebo oblíbený britský písničkář Michael Kiwanuka. Tak byste měli být!

Je mibo letní Portugalsko? PRG – LIS od odletem 10.7. a návratem 14.7. od 7 000 Kč.

Napsat komentář