logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Fascinující výhled na divoký Balt z nejvyššího majáku Estonska

Datum: 17.08.2019

Sorve-3 Sorve-2 Sorve-4

Mystické místo najdete na jihozápadním pobřeží poloostrova Sõrve v jihozápadní část největšího estonského ostrova Saaremaa v Baltském moři. Maják Sõrve je nejvyšším v Estonsku a patří mezi šedesát nejvyšších na světě. Kužel majáku je vysoký 53 metrů, pochází z šedesátých let minulého století a navádí lodi v severní části Rižského zálivu. Nahoru je možné vystoupat po točitých schodech, čímž se otevře nezapomenutelný výhled na část ostrova a nespoutanou přírodu Baltu.

Kousek od samotného majáku je možné navštívit muzeum, ale také restauraci nabízející tradiční jídlo pro tuto oblast založené pochopitelně na rybách.
Od majáku je možné pokračovat až na samý výběžek poloostrova. Atmosféra divokého Baltského moře vzdáleného pár metrů a výškových centimetrů od procházející osoby a obvykle větrného počasí se zapíše do duše každého milovníka přírody.
Kousek do majáku je možné navštívit také vojenské muzeum a poměrně dobře zachovaný vojenský bunkr/pevnost připomínající četné boje o poloostrov v průběhu druhé světové války.

Foto: Marek Síbrt

Napsat komentář