logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Evropou na elektrokolech? Proč ne. A ještě to zvládnout v klidu, Loudavým krokem…

Datum: 06.08.2018

2179-eletrokola-2018.eletrokola-2018 2178-dalkova-cyklistika-na-elektrokolech.dalkova-cyklistika-na-elektrokolech 2181-cyklodres-s-vlastnim-potiskem.cyklodres-s-vlastnim-potiskem

Cestování je v této době fenomén. Zároveň je to velmi obohacující a vznešená aktivita, která rozšiřuje lidem obzory, v mnoha případech dokonce i více než psaná literatura a studium. Cestování se totiž prožívá na vlastní kůži a cestovatelé jsou často nuceni řešit zdánlivě nevyřešitelné situace v cizích podmínkách.  Možná i proto lidé cestují stále více a snaží se poznávat doposud nepoznané. Chtějí být moudřejší, vzdělanější a pružnější.  Často si přejí být ještě lepší verzí vlastního já a právě cestování a sport jim v tom pomáhají.

Společně s chutí poznávat nová místa se mění i výběr dopravních prostředků. Každý dopravní prostředek totiž vytvoří jiný prožitek z cestování. Jedním z hitů letošního roku jsou například elektrokola, která si našla místo v srdcích mnoha lidí.

Mladí a talentovaní bloggeři, kteří si říkají Loudavým Krokem se rozhodli vyzkoušet právě dálkovou cyklistiku na elektrokolech po Evropě. Tým se skládá ze dvou členů, a to Lucie a Lukáše, kteří jsou nejen svými parťáky na cestu, ale od července 2018 jsou i právoplatnými manželi. 

A jak je to napadlo?

Lukáš totiž na internetu nenašel žádný článek ani rady o dálkové cyklistice, o kterou se zajímal, a tak si řekl, že ho musí napsat oni. 

„Chci aby každý, kdo bude hledat na internetu něco o dálkové cyklistice už našel svou odpověď.“ uvedl Lukáš

Proč zrovna na elektrokolech?

Elektrokola si vybrali jednak proto, že jsou teď in, ale také proto, že ani jeden z nich není aktivní cyklista. Doposud na kole ujeli za jeden den maximálně 70 km. A právě elektrokola by jim měla pomoci ujet denně až 120 km. Pokud si myslíte, že elektrokola jedou podobně jako třeba motorka a řidič si jen užívá jízdu, tak se pletete. Lukáš varoval, že to není tak, že by se na elektrokolech nešlapalo, ale naopak, šlapat se na nich musí. Kolo vám svým pohonem pouze odlehčí práci.  

Ale teď se už pojďme podívat na cestu, která je čeká.

Loudavým krokem startují v Praze a na elektrokolech plánují dojet až do Řecka, což odhadují na nějakých cca 5.000 km. Při výpravě chtějí projet kolem 10 různých zemí Evropy a po většinu cesty se držet krásného balkánského pobřeží. Právě výběr takovéto trasy jim umožní podívat se do zemí jako je Albánie, Bosna, Černá Hora, Slovinsko, Rakousko i Chorvatsko. Z cílové stanice – Řecka se chtějí přeplavit trajektem do Itálie, kterou si přejí projet naskrz do Dolomitů a následně se autobusem dostat zpátky do Čech, protože se potřebují učit na státnice, které je čekají v září.  

Vzhledem k tomu, že podobnou jízdu doposud nepodnikli a nemají zkušenosti s vybavením na cestu, tak hledali pomoc u výrobců, které mají rádi. Řešili vhodná elektrokolavybavení pro venkovní ubytování a oblečení, které nebudou muset prát. Elektrokola si sehnali sami. Stan, spacáky a nafukovací karimatky jim pomohli vybrat 4camping. Tým českého výrobce nanosilver je vybavil kvalitním a funkčním oblečením na cesty. Oblečení nanosilver je totiž z nanomateriálů s částicemi stříbra, které ničí zápach. Díky tomu se oblečení nemusí často prát, po velkém zapocení rychleji proschne a stříbro ve vláknech zlikviduje bakterie, které zapříčiňují zápach z potu.

Zdá se, že mají zajištěný veškerý komfort na dálkovou cyklistiku po Evropě. O dalších krocích na jejich cestě budou informovat na svém blogu a na facebooku. 

Autor: Veronika Sluníčková

Napsat komentář