logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Do Neratova za historií, kulturou i dobrým pivem

Datum: 02.05.2019

Neratov 2

Už jste byli v Neratově a navštívili kostel s jedinečnou prosklenou střechou, který je přístupný 24 hodin denně, nebo ochutnali nové pivo Prorok, do něhož sládek přidává zdejší zázračnou vodu?

Ještě ne? Tak přijeďte a věřte, že toto krásné místo zanechá ve vaší duši nesmazatelný otisk! A to hlavně díky Sdružení Neratov, které vzniklo v roce 1992 ve vysídlené pohraniční vsi. Jeho cílem je vrátit život této obci a obnovit poničené poutní místo smíření, jehož tradice sahá až do 17. století.

Sdružení také pečuje o osoby s mentálním postižením, které v Neratově našly svůj domov. Kromě nového pivovaru zde najdete též hospůdku, zahradnictví i příjemné ubytování v Chatě Neratov. Tvořivé workshopy vyzkoušejte v nedalekých Bartošovicích, kde se nachází i obchůdek plný krásných a originálních výrobků místních chráněných dílen. Do poutního chrámu můžete nejen na bohoslužby. Po celý rok se tu konají zajímavé kulturní akce či koncerty. V Neratově obnovili i poutní tradici. Její jedinečnou atmosféru tu zažijete v polovině srpna během Neratovských poutních slavností.

Napsat komentář