logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Do ďáblova chřtánu u vodopádů Iguaza

Datum: 25.04.2018

Iguazu_Falls

Žádný výlet do Argentiny nebude úplný bez návštěvy úžasných vodopádů Iguaza, které se rozprostírají na hranici s Brazílií v severovýchodní provincii Misiones. Zde se obrovské množství vody protéká do téměř 300 jednotlivých vodopádů, některých až 3 kilometry širokých a až 80 metrů vysokých.

Iguazu Falls každoročně navštíví více než 1 milion turistů a za svou krásu je celosvětově uznáván. Nachází se v národním parku Iguassu, na hranici mezi Brazílií a Argentinou (ve městech Foz do Iguaçu a Puerto Iguazú), má dobrou základnu pro nával turistů. Park je vybaven návštěvnickým centrem, parkovištěm, hotelem, restaurací, interními autobusy s možností dalších okružních jízd, obchody, restauracemi a turistickými stezkami pro přístup k vodopádům.

Jak se tam dostat

Existují dvě možnosti, jak navštívit vodopády Iguazu: brazilskou stranu nebo argentinskou stranu. Jedná se o oddělené prohlídky a pro každou z nich se budete muset zaplatit, ale stojí to za to, protože experimentují s různými pohledy na tyto vodopády. Přístup k vodopádům Iguazu v Argentině se provádí prostřednictvím argentinského národního parku Iguazú. Výprava na vodopády z brazilské strany trvá 2 až 4 hodiny, počínaje autobusem č. BR-469. Pak se jde pěšky lesíkem, s otevřenými prostory pro pozorování vodopádů Iguazu cestou k nim. Na konci stezky je pozorovací lávka, na které prohlídku dokončíte, na ní se dostanete do bodu známého jako “Devil’s Throat” neboli ďáblův chřtán.

Ceny a časy

Přístup k vodopádům Iguazu na brazilské straně je denně od 9:00 do 17:00. Na argentinské straně od 8:00 do 16:30. Cena za lístek z Brazílie je pro zahraniční turisty 62 brazilských reálů (pro Brazilce je cena jen 36 brazilských reálů), což je necelých 400 Kč , z Argentiny stojí 330 argentinských pesos, což je podobná cena i v korunách. V ceně vstupenek nejsou zahrnuty další zájezdy do parků, jako Macuco Safari, Banánová stezka, Černá stezka a dobrodružné sporty.

Napsat komentář