logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Dny dřeva v Hlinsku provoněné levandulí

Datum: 30.07.2018

Dny dreva Hlinsko Betlem 3

Máte rádi dřevo? Dny, které mu budou zasvěceny, chystají v Hlinsku. Kdy a kde? Už příští pátek a sobotu – 3 a 4. srpna v Betlémě

Památková rezervace lidové architektury přivítá 15 řezbářů, kteří tu budou vyřezávat sochy motorovou pilou. A jsou to mistři svého oboru nejen u nás, ale po celém světě.

Jaký bude jejich letošní úkol? Masopustní maškary v životní velikosti! Během tří dnů by měl vzniknout celý masopustní průvod. Tyto sochy pak budou vystaveny pro potěchu všem návštěvníkům a obyvatelům Hlinska, aby připomínaly, že masopustní obchůzky na Hlinecku jsou od roku 2010 zapsány na prestižní Seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Sobotní program zpestří od 15 hodin také řezbářská soutěž zvaná Carving Speed.

O co v ní půjde? Řezbáři na chvíli opustí vyřezávání maškar a předvedou, jak během jedné hodiny dokážou vyřezat ze špalku dřeva umělecké dílo v podobě různých zvířat, postav nebo věcí.

Tešte se i na malý dřevený jarmark provoněný dřevem a levandulí. Nebudou chybět ani soutěže pro všechny věkové skupiny, dřevěný kolotoč a střelnice či charitativní dražba dřevěné sochy.

Pro děti bude navíc připravena pohádka, pro dospělé zase koncert. Dobrou zprávou pro každého jistě bude i fakt, že vstup na Dny dřeva, které budou součástí projektu Duhové léto, se letos platit nebude!

 

www.hlinsko.cz

Napsat komentář