logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Dnes večer se začalo promítat na střeše Veletržního paláce

Datum: 19.06.2018

Kino_1-800x600
Čtvrtou sezónu letního kina na střeše Veletržního paláce otevřel dnes v úterý 19. června snímek Goyovy přízraky od Miloše Formana. Osobně jej uvedl autor hudby, Varhan Orchestrovič Bauer. Na projekce z 16mm a 35mm původních kopií láká Národní galerie dvakrát týdně.

Nápad využít terasu funkcionalistického Veletržního paláce za účelem letních projekcí artových filmů vznikl v roce 2015 a pokračuje úspěšně dosud. Všechny filmy jsou promítány z původních filmových kopií z 16mm a 35mm pásu díky spolupráci s projektem Biograf 16 občanského sdružení Postřeh. To dlouhodobě spravuje filmové sbírky Barrandov Studia, Ateliérů Zlín, Asociace českých filmových klubů a Goethe Institutu – celkem asi čtyři tisíce filmových titulů.

Filmové projekce byly letos spuštěny 19. června, v průběhu léta se pak diváci mohou těšit na tituly Ať žije republika, Pelíšky a Poslední motýl, které kino uvede v rámci výročí 100 let od založení republiky. Při příležitosti výročí 100 let od narození Ingmara Bergmana budou uvedeny filmy Sedmá pečeť a Mlčení. Věru Chytilovou připomenou snímky Panelstory a Sedmikrásky a opět budou do programu zařazeny i oblíbené filmy Jima Jarmusche.

Online rezervace vstupenek jsou spuštěny vždy v poledne v den projekce na www.veletrzak.cz. Kapacita střechy je 100 osob.

Napsat komentář