logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Den železnice v Lužné u Rakovníka se koná již tuto sobotu!

Datum: 18.09.2019

parni-vlak-shutterstock-93171193
Tradiční svátek všech příznivců železniční techniky připadl v roce 2019 na zářijový víkend 21. a 22. 9., kdy se Den železnice bude slavit v Lužné u Rakovníka. Tam se také bude oslavovat 20. výročí vzniku Muzea ČD.
Den železnice 2019 se koná v Muzeu ČD v Lužné u Rakovníka. Naše největší železniční expozice letos navíc slaví 20 let své existence. Milovníci železnice uvidí ty nejkrásnější historické lokomotivy. Chybět nebudou parní jízdy a jízdy zvláštních vlaků do okolí ČD Muzea. Programem v areálu a na jeho točně vás provede moderátor Pavel Cejnar.

V rámci Dne železnice si prohlédnete historické lokomotivy: Kafemlejnek, Všudybylka, Heligón, Velký Bejček, Papoušek, Šlechtična, Kremák, Štokr, Matylda a Bulík.

Na kolejišti mezi stanicí a areálem ČD Muzea budou ale k vidění i například v letošním roce nově zmodernizované vozy pro regionální i dálkovou dopravu. Prohlédnout si budete moci i speciálně upravený nákladní vůz ČD Cargo nebo moderní posunovací lokomotivu.

Chybět nebude ani bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky nebo přímo celé rodiny. Například závod drezín bude skvělou zábavou pro celou rodinu. Pro nejmenší návštěvníky bude připraven dětský stan společnosti Výzkumný Ústav Železniční, a.s. s železničními pohádkami, soutěžemi, atrakcemi, hrami, dětskou dílnou a spoustou dalších aktivit, potkat můžete i maskota Elfíka. Chybět nemůže ani oblíbená dětská atrakce, kterou je bezpochyby skákací hrad. Protože velké stroje jsou na některé nejmenší fanoušky železnice možná až moc velké, bude v areálu také “úzkokolejka”.Opravdová mašinka s opravdovými vagónky, jen v menším provedení.

Noční show v muzeu

Unikátní světelná přehlídka proběhne 21. 9. 2019 od 20:00 na točně Světa historie. Nabídne více než  desítku historických exponátů v na míru připraveném scénickém osvětlení se zážitek podtrhující hudbou, která zohledňuje také kontext historických událostí. Show je doprovázena komentářem s představením jednotlivých exponátů, který je doplněn řadou zajímavých faktů z daného období.

Cena vstupného na Den železnice v Lužné bude 100 korun (jednodenní) pro dospělé, pro děti pak 50 Kč. Noční show bude stát 250 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Bude však nutné prokázat věk dítěte.

Napsat komentář