logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Což takhle zkusit pláže v Izraeli

Datum: 21.10.2019

Tel-Aviv-6 Tel-Aviv-7 14-Izrael

Izrael, který vloni olavil 70 let od svého založení, nejsou jen památky a svatá místa, ale také pláže a moře. Vždyť břehy Izraele omývají moře hned tři. Nejdelší pobřeží je smáčeno Středozemním mořem s plážemi v Tel Avivu, nejjižnější cíp Izraele zase mo­řem Rudým – s lázeňským městem Eilat. Pokud vám ani tyto pláže nestačí, můžete zkusit koupání v Mrtvém moři, o které se Izrael dělí s Jordánskem. Tato, u nás už sychravá doba, je pro koupání v Izreali naprosto ideální a pokud chcete využít prodloužený víkend spojený s našim státním svátkem, tak do Eilatu se už dostanete přes nově otevřené Ramónovo letiště o kterém jsme vás informovali v únoru.

Po návštěvě Jeruzaléma si před odletem dopřejte pláže v Tel Avivu

Pokud jste už navštívili působivý Jeruzalém, můžete si užívat slunečných dnů na pláži u teplého Středozemního moře, například v Tel Avivu. Přímo v centru města se nachází pás většinou bezplatných a perfektně udržovaných pláží, voda tady až do podzimu atakuje třicetistupňovou teplotu. Na plážích najdete veškeré služby a servis, který potřebujete. V současnosti nejsou pláže nijak přeplněné. Když vás přestane slunění a koupání bavit, můžete podél pobřeží dojít třeba až do historického přístavu Jaffa, jižně od centra. Přístav dýchá nenapodobitelnou atmosférou.

Do Izraele se můžete vypravit jen na pár dnů s některou z nízkonákladových společností létajících od nás nebo z některého z okolních států. Letenky přijdou na několik desítek eur. Ubytování se dá, v jinak poměrně drahém Tel Avivu, pořídit za rozumnou cenu, pokud budete cestovat na podzim, kdy je stále voda na koupání. Za dobrý hotel několik desítek metrů od pláže dáte 1 500 až 2 000 korun za dvoulůžkový pokoj.

Tak neváhejte a vyrazte k vodě! Izrael není tak vzdálenou a exotickou destinací, jak by se mohlo zdát. A má určitě co nabídnout.

Nejjižnější cíp Izraele Eilat – klenot mezi Egyptem a Jordánskem

Eilat je poněkud dražší destinací pro trávení dovolené u moře. Pokoj pár metrů od pláže tady stojí dvojnásobek toho, co v Tel Avivu. A to i na podzim. Kilometr dál směrem do města se dá však najít ubytování i něco kolem 2 tisíc korun. Poblíž pláže je také vnitrostátní letiště, které je v provozu od 6 do 22 hod., takže se v noci nemusíte bát burácejících motorů startujících letadel. Pro odlet domů jste v minulosti museli na letiště Ovda, 60 km v poušti. Teď se už létá na Ramónovo letiště, které je podstatně blíže Eilatu. Nízkonákladové společnosti vás tam dostanou za 2 až 3 tisíce korun mimo letní sezónu, což je lepší než pobyt ve velkém vedru.

Napsat komentář