logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Co nabízí pěší výlety v zimních Krkonoších všem dobrým lidem?

Datum: 24.02.2019

Pesi_vylety_v_krkonosich

Krkonošské hřebeny přikryté sněhovou peřinou, lesy v bílém kabátu a jedinečné výhledy na úchvatnou krajinu. To nabízí zimní Krkonoše všem dobrým lidem! Vydejte se objevovat zimní krásu hor a lesů pěšky, po vybraných značených trasách, a zažijte pravou krkonošskou tundru!

Vypravit se můžete například na deset kilometrů dlouhou trasu z Horních Míseček k Mohyle Hanče a Vrbaty. Začíná na parkovišti na Horních Mísečkách. Odtud máte možnost vystoupat až na Zlaté návrší po červeně značené Masarykově silnici.

Co vás tu čeká? Cestou si vychutnáte krásné výhledy do zasněžené krkonošské krajiny. Na Vrbatově boudě se můžete zahřát a občerstvit se, poté vystoupejte k Mohyle Hanče a Vrbaty a vzdejte hold jednomu z nejsilnějších krkonošských příběhů, příběhu přátelství, pevné vůle a odvahy, které zdolala zima a mráz. Užijete si i panoramatický výhled od Mohyly na Labský Důl, Sněžné jámy či Sněžku.

Nebo otestujte zhruba stejně dlouhou trasu ze Špindlerova Mlýna do Labského dolu a zpět. Vede přímo po břehu řeky Labe, skýtá hezké výhledy na Krkonoše a na Malý Labský vodopád. Kde najdete začátek trasy? Ve Špindlerově Mlýně vedle parkoviště P3 u lanovky na Medvědín. Trasa je značena modře a celá vede po asfaltovém povrchu.

Co zde uvidíte? Kromě krásných pohledů na Krkonoše také zbytek ledovcové morény na dně ledovcového údolí. Obdivovat můžete též Malý Labský vodopád, kde je rovněž závěr cesty Buď fit pro rekreační běžce.

Další tipy na zimní pěší výlety najdete na www.krkonose.eu/cs/propagacni-materialy.

Napsat komentář