logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Chrudimská zlatá pecka s krásnou Helenou

Datum: 09.08.2018

Chrudimská Zlatá Pecka s Krásnou Helenou

Zlatá pecka! Takový je název hudebního festivalu, jehož druhý ročník se uskuteční od příští neděle 26. srpna do následující neděle 2. září v Chrudimi. A to za osobní účasti slavné operní pěvkyně, zdejší rodačky Dagmar Peckové.

Příští neděli 26. srpna nás čeká Requiem Gabriela Fauré v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Zároveň bude zahájena výstava šatů, které pro Dagmar Peckovou za 25 let ušila Ivana Follová.

O den později se bude konat Večer operních árií. Program v Klášterních zahradách se ponese v duchu Krásné Heleny Jacquese Offenbacha.

V úterý 28. srpna odstartují ve Velkém sále Muzea interpretační kurzy. Ale pozor! Jejich součástí budou i i teoretické přednášky věnované psychologii, managementu či vizáži.

Ptáte se, jestli se bude hrát také v ulicích? Ano! Postarají se o to studenti základní umělecké školy a pardubické konzervatoře. Festival se letos podívá rovněž do Medlešic, odkud se bude vysílat živě rozhlasový Tobogán s moderátorem Alešem Cibulkou.

Zlatou Pecku ukončí v neděli 2. září večer antický kabaret Smaragdová destička aneb Bohové, vraťte se, turistům se stýská v Divadle Karla Pippicha.

www.zlatapeckachrudim.cz

Napsat komentář