logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Po českých stopách hollywoodských trháků

Datum: 27.08.2020

Adršpach_zdroj_Raphaël_Biscaldi

Pokud jste fanoušci filmových trháků, obzvlášť těch hollywoodských a hledáte tip na víkendový výlet, tak využijte pěkného počasí a vyrazte po stopách hvězd stříbrného plátna přímo v České republice. Platforma pro sdílení aut HoppyGo na svém blogu ukazuje několik míst, kde se v tuzemsku natáčely slavné filmy a které jednoznačně stojí za návštěvu. Cesta nemusí být mnohdy nejbližší, a proto se vyplatí vyrazit raději autem, které si můžete rychle, jednoduše a bez složitého papírování zapůjčit přímo na HoppyGo. Vybírat je přitom možné až z 300 modelů nejrůznějších značek, takže si na své přijdou jak rodiny s dětmi, skupiny přátel, tak i dobrodruzi či romantici.

Casino Royale

Novodobá bondovka na náměty románu Iana Flemigna se z velké části natáčela v České republice. Asi nikomu neunikl Hotel Pupp, klenot Karlových Varů, který je středobodem dění celého filmu. Zde se odehrává napjatá hra Pokeru se záporákem Le Chiffre, kde se Bond snaží neprohrát značnou část britské státní pokladny.

Karlovými Vary však cesta agenta 007 po ČR nekončí. Další zásadní scéna se odehrává kolem goticko-románského hradu Loket z 13. století a stejnojmenného městečka uprostřed Českého ráje, které také stojí za návštěvu.

Obě místa jsou krásná a jen kousek od Prahy. Pokud chcete být opravdu jako Agent 007, potom směle doporučujeme zvolit vhodný typ dopravního prostředku – Aston Martin DB9.

Letopisy Narnie

I žánr fantasy neminul Českou republiku. Na náměty knih Cliva Staplese Lewise byla v naší domovině natočena série Letopisy Narnie. Byť je Narnie prezentována jako paralelní svět, ve skutečnosti se jednalo o severní a východní Čechy, konkrétně o Adršpašské skály a České Švýcarsko. Během filmu měli diváci možnost několikrát vidět dominanty obou míst, mimo jiné Pravčickou bránu i úzké průchody mezi skalními útvary Adršpachu.

Obě destinace jsou skvělým místem pro milovníky pěší turistiky nebo cyklistiky všech úrovní. Vyznavači boulderingu či horolezectví si zde také přijdou na své. Parky disponují obrovskou řadou značených cest pro návštěvníky. V případě Českého Švýcarska doporučujeme svezení na lodičkách skrze Edmundovy a Divoké soutěsky. Při návštěvě Adršpachu definitivně nezapomeňte na Pískovnu, skalní jezero s průzračnou vodou.

Na průzkum Narnie můžete vyrazit např. v obytném voze, ve kterém můžete také pohodlně žít i spát a vychutnat si tak kempování prakticky bez kompromisů – Mercedes Sprinter.

Spider-man: Daleko od domova

V posledním pokračování série Spider-mana Peter Parker opouští New York a v rámci školního výletu navštěvuje Evropu, včetně České republiky. Byť by se při sledování filmu mohlo zdát, že Spider-Man navštívil jen Prahu, opak je pravdou. Mnoho scén, které se tváří jako Rakousko či Nizozemsko byly natočeny právě v české kotlině mimo hlavní město. Značná část „pražských scén“ byla natočena v Liberci. Několik zásadních střetů Spider-mana s hlavními zloduchy zachycuje skvostnou neorenesanční radnici města z konce 19. století v pozadí na hlavním Sokolském náměstí.

Ideálním společníkem po stopách Spidermana může být pro celou rodinu např. komfortní SUV s pohonem 4×4, které je vhodné na delší cesty, do města i terénu – Škoda Kodiaq.

Králíček Jojo

Oscarový Králíček Jojo byl téměř celý natočený v tuzemsku. Značná část natáčení proběhla v severozápadních Čechách, konkrétně potom v centru Žatce, který se nám zdá jako super destinace na víkendový výlet.

Pro tuto příležitost mrkněte např. na BMW 3, které perfektně kombinuje dostatek pohodlí, prostoru a příjemné jízdní vlastnosti včetně nízké spotřeby kolem 5 litrů / 100 km – BMW Řada 3.

 

HoppyGo nabídne i další tipy
Kromě míst, která zvolili hollywoodští režiséři, doporučuje HoppyGo také rozsáhlý seznam tipů na nejlepší destinace a zážitky spojené s cestováním v České republice. Unikátní výběr na https://dovolenadoma.hoppygo.com/ je sestaven ve spolupráci s cestovatelským portálem Travelking.cz a nabízí více než 400 doporučení, takže si vybere opravdu každý.
Jakmile máte vybranou destinaci, neváhejte se na platformě pro sdílení aut HoppyGo podívat také na širokou nabídku vozů, která převyšuje 1 800 aut a více než 300 modelů vozů, takže si na své přijde i nejnáročnější zákazník. V nabídce jsou modely typu kombi, SUV, minivany, dodávky, kabriolety, sportovní kupé nebo elektromobily či obytné vozy. Zapůjčení je přitom velice jednoduché a rychlé, bez nutnosti složitého papírování. Registrace trvá několik minut, a to včetně snadného ověření dokladů z pohodlí domova. V ceně zápůjčky je zároveň vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.

Napsat komentář