logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Botanická zahrada UK na Slupi zve na exotické papoušky

Datum: 24.08.2019

8d2b76d5-a6e2-4a52-944f-1e42c30c9ef9_480_320_crop
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Klub Přátel exotického ptactva, společně pořádají od 16. 8. do 1. 9. 2019 jubilejní 80. výstavu exotického ptactva. Hlavními klenoty letošní výstavy jsou drobní strdimilové, příbuzní drobných afrických kolibříků, kterým se také říká létající drahokamy. Mimo nich však uvidíte také kakadu, ary, papoušky žako a další exotické opeřence.
Poklidná botanická zahrada v centru Prahy se v těchto dnech proměnila v živý a hlučný ráj exotických papoušků. Pestrobarevní ptáci jsou slyšet již zdaleka. Velkými křiklouny jsou papoušci ara, jejichž nepřeslechnutelné hlasy se v těchto dnech z botanické zahrady ozývají nejčastěji. Nejvíce se návštěvníkům předvádějí kakadu bílí – houpou se na laně, štípou větve, mezi sebou se perou, vřískají, běhají po zemi, dovádí s florbalovým míčkem, hulákají na lidi, ale nechají se i podrbat.

K vidění také unikátní kakadu havraní, který se v Evropě pro chovatele těžko shání. Je nutné, aby papoušci žili v páru, jinak jsou smutní. Jejich domovinou je Austrálie, kde žijí ve velkých hejnech a pro Australany představují běžné ptáky, jakými jsou pro nás například bažanti.

Letošním tahákem výstavy jsou příbuzní kolibříků – strdimilové. Pocházejí  z Afriky a přezdívá se jim “létající drahokamy“. Na Slupi jsou k vidění tři druhy strdimilů, a to šedohnědý, achátový a krásný. Jejich nezaměnitelným znakem je dlouhý tenký zobák, kterým pijí nektar z květin. Od kolibříků se liší jiným způsobem letu. Jejich velkikost se pohybuje od 11 do 17 cm.

Výstava exotického ptactva se ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK Na Slupikoná do 1. září. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin. Poslední den konání pouze do 16 hodin. Pro návštěvníky je zajištěno občerstvení a pro děti různé soutěžní hry, kvízy a ptačí dílničky. Vstupné stojí pro dospělé 100 korun a děti či senioři zaplatí polovinu.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář