logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Blair Witch v lese na Vysočině

Datum: 22.10.2019

resizedslidelarge
Vytvořili je studenti a neznalému kolemjdoucímu mohou nahnat pořádnou hrůzu, zvlášť ve večerních hodinách. Řeč je o hororově vyhlížejících sochách v lese u Milíkova na Vysočině, poblíž Měřína.
Nedaleko vesničky Milíkov u obce Černá na Žďársku, pod Dědkovskou horou, naleznete les a v něm poněkud strašidelné sochy. Jedná se o tři skulptury z betonu, ke kterým vedou pouze matně znatelné pěšinky. Sochy v letech 2015 až 2016 vytvořili studenti ze Žďáru nad Sázavou, kteří oblast znají ještě z dob, kdy sem s rodiči jezdili na chalupu. Sochy sice působí děsivě, ale místní obyvatelé si na ně zvykli a nedají na ně dopustit.

Nejznámější sochou je Poutník – socha bez obličeje, která sedí na lesním valu a v ruce drží svítilnu, jenž se ve větru komíhá a zlehka vrže… O pár desítek metrů dále potkáte medvídka, jenž bojuje s přeludem v podobě lidských rukou trčících ze země. Posledním z trojce je malý templář, který se zdánlivě vznáší nad zemí.

Do Milíkova se dostanete nejrychleji z dálnice D1 (Praha – Brno), když odbočíte na 134 kilometru Měřín směrem na obec Černá.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář