logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Biograf Český ráj v novém kabátě

Datum: 14.08.2018

Biograf_Cesky_raj

BIOGRAF ČESKÝ RÁJ V NOVÉM KABÁTĚ

Patříte mezi milovníky stříbrného plátna? Tak zavítejte do nově opraveného Biografu Český ráj, jehož rozsáhlou rekonstrukci navrhl Projektový ateliér David. Jde o jednu z největších jičínských investičních akcí posledních let. Kino dostalo kompletně nový kabát a bylo celkově modernizováno. Došlo i na výměnu sedadel a nové promítací plátno.

Samotná dispozice budovy se v půdorysu vrací do původní podoby z 30. let. Vchod je situován stejně jako dříve z ulice 17. listopadu. Jeho estetický dojem však získal díky obloukům a svítilnám vítanou vzpruhu.

Vestibul kina se rozšířil. Je tu více prostoru pro zázemí šatny, pokladny a baru. Vizuální atrakci představuje promítací místnost s prosklenými dveřmi. Díky nim divák, vcházející na balkonový ochoz, uvidí do „kuchyně“ vyhlášeného biografu, který měl vždy velmi pestrý program. A nejinak tomu je i po rekonstrukci! Ostatně, přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Biograf je nově otevřen již od 16. června.

Cena rekonstrukce kvůli neočekávaným stavebním úpravám z vzrostla z původních 34,9 milionu korun bez DPH asi o pět milionů korun. Termín dokončení se posunul zhruba o měsíc. Město proti původnímu záměru dalo například opravit i sociální zařízení v prvním nadzemním podlaží, pořídilo novou konstrukci plátna a opon a pohodlnější křesla. Stavbu prodražily i úpravy dodávky audiovizuální techniky či změny v poplachových a zabezpečovacích systémech.

 

www.kzmj.cz

Napsat komentář