logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Beskydská 100 Aneb horská výzva 2019

Datum: 06.10.2018

IMG_1355

Horský dálkový pochod přes 7 vrcholů v Moravskoslezských Beskydech s převýšením 5 099 m. n. m.

První ročník BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy se uskuteční poslední víkend v červenci příštího roku:  26.7.2019 – 28.7.2019

Pravidla BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy

BESKYDSKÁ 100 aneb horská výzva je turistická sportovní událost, které se mohou zúčastnit jen osoby starší 18 let a každý účastník události své zaplacené registrace, účastněním této turistické události potvrzuje, že je fyzicky a psychicky způsobilý se události BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy zúčastnit. Účastník je taktéž obeznámen s tím, že pořadatel události zodpovídá jen za povolení k využití míst k pořádání události, zejména za místa jako turistických značených tras, však ale nezodpovídá a neposkytuje žádnou záruku za jejich stav, jejich funkci jako počasí apod.. pokud bude nutné během události použít veřejnou cestu, pozemní komunikaci, bere účastník události BESKYDSKÉ 100 na vědomí, že je třeba dodržovat na takových komunikacích pravidla silničního provozu. Účastník turistické události si je vědom důsledků spojených se svou účastí pochodu BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy, kterého se účastní na vlastní odpovědnost a nebezpečí. Zejména si je vědom, že není oprávněn požadovat po pořadateli události finanční odškodnění nebo uplatňovat jiné nároky v případě jakéhokoliv zranění nebo jiné škody, které utrpí v souvislosti s účastí této události. Pořadatel taktéž nenese odpovědnost za zdraví a život účastníka během celého pochodu BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy.

Účastník bere na vědomí, že pořadatel během události BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy nepřebírá odpovědnost za škodu za odložené věci, mobil, peněženka apod.. také byl důkladně poučen o průběhu pochodu a dalších souvisejících nebezpečích a byl seznámen s těmito pravidly. Účastník souhlasí, aby jeho účast během a po skončení turistické události BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy, byl pořadatelem užitý materiál jako fotografie, video záznam apod.. všemi způsoby uvedenými v § 12 odst. 4 autorského zákona za účelem prezentace této události, a to bez jakéhokoliv nároku účastníka na odměnu. Pořadatel souhlasí a bere na vědomí že osobní údaje účastníka jako, emailová adresa, telefonní číslo nebude předáno třetí straně. Účastník turistického pochodu musí dodržovat základní pravidla pro návštěvníky CHKO Beskydy (Chráněná krajinná oblast Beskydy) která jsou uvedena v § 26 zákona 114/92 Sb. o ochraně přírody a krajiny a respektovat zákazy. Účastník je povinen poskytnout první pomoc jinému zraněnému účastníkovy. Do pochodu BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy smí nastoupit pouze účastníci, kteří nejsou pod vlivem alkoholu ani psychotropních látek. Pořadatel události si vyhrazuje právo nepustit v pokračování nebo zastavit každého účastníka, který bude vykazovat přílišné známky únavy či vyčerpání a bude tak ohrožen zásadním způsobem jeho zdraví. Každý účastník turistické události BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy bude mít zaplacené ubytování plus večeři v penzionu kde bude zastávka přes noc a na druhý den se pokračuje dále.

 

Do pochodu BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy smí zúčastnit pouze účastník registrovaný na našich oficiálních webových stránkách https://krasne-beskydy-cz.webnode.cz/ a kteří mají řádně zaplacenou registraci.

 

START ZÁVODU

Start celé turistické události BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy začíná v Obci Hnojník – železniční stanice, cíl celé události je pak v obci Veřovice.

 

PRŮBĚH ZÁVODU

Účastníci turistické události BESKYDSKÉ 100 vychází pešky z místa startu, do cíle však musí také dojít pěšky a k tomu využít vlastních fyzických a psychických sil. Však pokud účastník bude cítit že pokračování v pochodu BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy je nad jeho rámec fyzických a psychických sil, oznámí to pořadateli a následně bude moct odejít bez nároku vracení peněz za svojí registraci. Trasa BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy vede přes hlavní vrcholy Beskyd. Beskydské vrcholy jsou seřazeny následovně: Javorový 1032 m. n. m. – Ropice 1038 m. n. m. – Travný 1203 m. n. m. – Lysá Hora 1323 m. n. m. – Smrk 1276 m. n. m. – Čertův Mlýn 1206 m. n. m. – Radhošť 1129 m. n. m. – Velký Javorník 917 m. n. m. Účastníci postupují po turistických značkách a zpevněných lesních cestách podle pevně stanovené a značené trasy BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy, k navigaci smí použít jakoukoli mapu nebo GPS navigaci v mobilním telefonu. Ubytování je pak připraveno a předem domluveno mezi pořadatelem události a majitelem penzionu po trase BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy. Každý účastník turistické události BESKYDSKÉ 100 musí mít po celou dobu u sebe povinnou výbavu.

 

POVINNÁ VÝBAVA

Každý účastník události BESKYDSKÉ 100 aneb horské výzvy musí mít u sebe: Plně nabitý a funkční mobilní telefon – během pochodu není možno telefon nikde dobíjet a také nepromokavý obal na telefon. Čelovka 1 kus na osobu, pytlík na odpadky. Mít u sebe průkaz totožnosti (OP, ŘP) také kartičku zdravotní pojišťovny.

 

DOPORUČENÁ VÝBAVA

Pořadatelem události doporučená aplikace – Záchranka. Nainstalovaná aplikace Záchranka https://www.zachrankaapp.cz. Přivoláte si tak stiskem jednoho tlačítka Zdravotnickou záchrannou službu a Horskou službu. Odešlete svou polohu a další důležité informace. Náhradní oblečení, náplasti na puchýře a elastické obinadlo, finanční hotovost na jídlo popř.. taxi, vlak, bus apod.. Lehkou větrovku, pláštěnku na batoh i na sebe, náhradní ponožky.

Napsat komentář