logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Až do konce října se můžete vypravit s průvodci za divočinou Šumavy

Datum: 18.10.2019

chalupska-slat-sumava-shutterstock-739184581
Toužili jste navštívit zakázaná místa národního parku a zažít na vlastní kůži túru pravou šumavskou divočinou? Využít můžete v tomto směru speciální program NP Šumava, který nabízí vycházky divokou přírodou s průvodci. Vycházky se konají v týdnu i v sobotu a neděli. S registrací na procházky však rozhodně neváhejte, probíhají totiž už jen do konce října.
V národním parku je možno vyrazit do celkem 12 oblastí po 20 různých trasách. Při „výpravách za divočinou” má možnost nahlédnout do šumavského domova divokých zvířat z pochopitelných důvodů pouze omezený počet lidí. Vycházky se konají za každého počasí a jsou fyzicky i značně náročné.

Během října můžete s průvodci vyrazit již jen na několik posledních procházek. V sobotu 19. 10. to bude “Povodím Časté na Homoli“, vstupenka stojí 450 Kč. V neděli 20. 10. můžete vyrazit “Horskou smrčinou na Plesnou“. Plesná, dříve zvaná též Debrník – majestátní hraniční hora s rozlehlou vrcholovou plošinou a dalekými výhledy hned na několik stran. Zde je stále doma tetřev hlušec a další vzácní živočichové. Cena výletu je za 450 Kč.

Ve čtvrtek 24. 10. vyrazí turisté na výlet “Kaňonem Křemelné“. Divoká horská řeka si podnes zachovala přirozené řečiště a na březích i strmých úbočích kaňonu se vyskytují vzácné druhy rostlin i zvláště chráněné druhy živočichů. Nejen ve Vydře ale snad ještě více v Křemelné loví vydra říční. Můžete zde pozorovat na vodě závislé ptáky jako skorce vodního, ledňáčka říčního a mnoho dalších. Cena je 450 Kč. Posledním výletem budou ve středu 30. 10. “Horskokvildské pláně“. Trasa vás provede centrální částí obou Národního parku Šumava. Projdete samovolně se obnovujícími částmi horského lesa. Nahlédnete do unikátního světa horských vrchovišť s unikátní flórou i faunou. Budete pozorovat stopy po lidské činnosti v dávné (soumaři, skláři) i blízké minulosti (dřevorubci, zemědělci). Cena za výlet divočinou je 550 Kč.

Zájemci o vycházky s průvodci divočinou si mohou místo rezervovat prostřednictvím registračního systému, který je zveřejněný na internetových stránkách Správy NP a CHKO Šumava.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář