logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

3 tipy na výlety po středních Čechách

Datum: 11.09.2020

Vodní dum Hulice (2) leto_lanovka_moninec

Přiznejme si, že zaujmout malé děti není vůbec hračka. A vykoumat, kam s nimi zajet na výlet, to už se blíží téměř nevyřešitelnému hlavolamu. Ale nebojte, máme řešení, a to tyto středočeské výlety, které nadchnou jak děti, tak dospěláky. Protože moc dobře víme, že aby se společný den vydařil, musí se bavit komplet celá rodina. No a na místech, která jsme pro vás vybrali, to nebude problém. Využijte posledních záchvěvů letního počasí a vyrazte za dobrodružstvím.

 

Zážitky na Želivce – Včelí svět a Vodní dům

Dovedete si představit svět bez včelky Máji a Vilíka? Viďte, že ne! Ale ono se to může stát, a ne v tak vzdálené budoucnosti. Pilné včelky, které jsou nezbytnou součástí přírodního koloběhu, se staly ohroženým druhem. A proto je tak důležité, abychom o jejich životě zjistili víc, než se doslechneme ve školních lavicích. Vezměte své děti na výlet do Včelího světa v Hulicích, kde se v rámci zábavné vzdělávací expozice dozví o včelách úplně vše. Nemusíte se bát, že je znudí sáhodlouhé texty nebo exponáty, ke kterým se nesmí přibližovat ani na délku jednoho metru. Včelí svět je úplně jiným druhem muzea – tady se děti prochází vnitřkem obřího úlu, na dotykových monitorech si prohlíží anatomii včel a poslouchají, jak to v jejich příbytcích zní.

A když už v Hulicích budete, navštivte také Vodní dům, kde vám zase prozradí vše o tomto životadárném živlu. I tady se vsadilo na hravou a interaktivní formu poznávání. Tak například ve vodním baru okusíte, že každá voda chutná ale úplně jinak, a při pohledu na akvária plná ryb a rostlin a poslechu zurčení vody se dostanete do učiněného zenového stavu. V té chvíli se vaše děti budou zabývat výrobou mraků a pod mikroskopem zkoumat částečky z tajuplného světa nacházejícího se pod hladinou. A nakonec se stanou vládci řek, když budou zkoušet, jak se krotí svéhlavé vodní toky pomocí čerpadel, mlýnků a hrází.

Areál Monínec

Vydejte se na výpravu na Sibiř! Nebojte, neposíláme vás za polární kruh, slibujeme, že i v rámci tohoto výletu nepřekročíte hranice našeho kraje. Pojedete na jih od Prahy, do areálu Monínec, protože ve středních Čechách jsme originální a sibiřská krajina se u nás nerozprostírá na severu. Už podle názvu Česká Sibiř je jasné, že sněhu je tu dostatek a zimy se tráví proháněním po skvěle upravených sjezdovkách. Ale ani v jiných ročních obdobích se na Monínci nudit nebudete. Součástí areálu je Aktivity park, kde na lanové dráze prověříte svoji zdatnost, na dráze kuličkové si užijete spoustu legrace a smích vás zajisté neopustí ani při psích kusech na trampolínách. Když bude při vaší návštěvě opravdu vedro, osvěžíte se na vodní skluzavce. Náš tip: určitě si nezapomeňte kola! Mají tu totiž senzační bikepark a okolí areálu je protkáno skvělými cyklostezkami.

 

Zoopark Zájezd

Staňte se na den ošetřovatelem a naplňte bříška svým hladovým oblíbencům v Zooparku Zájezd. V téhle rodinné zoo si můžete vyzkoušet, že práce chovatelů je pořádná makačka, ale pohled na spokojené lemury, surikaty nebo šťastného rysa ostrovida zvaného Blonďák je k nezaplacení. Jen snadné určitě nebude vybrat si ze sta druhů exotických a domácích sympaťáků, kdo že vlastně patří mezi ty vaše favority. Jestli máte vy i vaše děti pro strach uděláno, můžete si dokonce vyzkoušet krmení obyvatel zdejšího terária, kde mají mimo jiné největší kolekci chameleonů na světě. Nebo vás víc zajímá život vznešených sokolů? Pak si musíte vyzkoušet práci sokolníků! Menší děti si den zpestří v kontaktním koutku s domácími zvířaty a také v Ušákově, kde si budou hrát s největším druhem králíka, jaký po naší planetě hopká.

Napsat komentář