logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

12 přírodních divů v Austrálii, které byste měli zažít

Datum: 25.04.2018

Uluru

Svět nabízí spoustu krásných věcí, které je třeba vidět. Pár z těchto zázraků se nachází v Austrálii. Kontinent měl tolik štěstí, že získal svůj spravedlivý podíl na úžasné krajině a přírodních útvarech, což z něj činí zemi, která stojí za návštěvu – i když je to také domov pro nejnebezpečnější zvířata na světě.

Pokud nevíte, kde začít, zde je seznam našich oblíbených 12 přírodních divů Austrálie:

1. Uluru

Seznam míst, která byste v Austrálii měli navštívit, nelze začít bez Uluru. Červená pískovcová sklála tvoří jeden z nejpopulárnějších památek země. Sledování západu slunce je zde zážitek, na který nezapomenete – nezapomeňte ale respektovat vaše okolí, protože skála je posvátná lidem Anangu.

2. Velký bariérový útes

Další přirozený zázrak, který většina lidí spojuje s Austrálií, je Velký bariérový útes. Bohužel tato památka UNESCO trpí znečištěním způsobeným člověkem. Mnoho z jeho živých organismů je na pokraji vyhynutí. Určitě stojí za prozkoumání.

3. Deštný prales Daintree

Daintree je největší celistvou oblastí deštného pralesa na kontinentu. Deštný prales je domovem téměř 65% druhů netopýrů a motýlů na kontinentě, které vám nabízí spoustu k vidění. Je zde více než 400 druhů ptáků.

4. Národní park Kakadu

Jeden z nejlepších parků k návštěvě v Austrálii zahrnuje Národní park Kakadu. Je bohatý na původní domov a domorodci vám mohou pomoci prozkoumat tuto krásnou oblast. Jsou zde čtyři říční systémy spolu s nížinami a kopci v národním parku s množstvím divoké zvěře na místě.

5. Ostrov Fraser

Ostrov Fraser je největším písečným ostrovem na světě a domovem některých jedinečných volně žijících živočichů na světě. Na březích můžete vidět menší klokany zvané wallaby, vakoveverky zvané sugar gliders a mořské krokodýly na břehu moře. Je zde také zajímavá krajina s bouřlivými vodami narážející na příkré svahy.

6. Zátoka žraloků

Zátoka žraloků není jen o žralocích, ačkoli budete mít tato monstra možnost spatřit na pobřeží. Místo má také úžasné útesy s množstvím volně žijících živočichů od delfínů až po ptáky.

7. Poušť Simpson

Kromě svůdných deštných pralesů, je Austrálie také domovem velmi suchých obydlených oblastí, jako je poušť Simpson. Rudé písky jsou ve skutečnosti jednou z největších vnitrozemských suchých oblastí na světě a poušť je domovem nejdelších paralelních písečných dun na světě.

8. Katherinina soutěska

Soutěska se nachází v severní části země a soutěsky nabízejí skvělou turistickou příležitost. Rokle se táhne podél řeky Katherine, která má v sobě spoustu krokodýlů!

The Pinnacles desert an Namboung National Park. Western Australia, 2012.

9. Poušť Pinnacles

Unikátní přírodní divy byly veřejnosti ukryty až do šedesátých let minulého století. Vápencové útvary jsou pro vědce stále tajemstvím. Nicméně ohromující duny rozhodně stojí za to navštívit společně se zbytkem národního parku Nambung, kde se nachází poušť.

10. Ostrov Kangaroo

Třetí největší ostrov v Austrálii s bohatou přírodou, ostrov Kangaroo stojí za výlet lodí. Najdete zde vše australské, od klokanů až po koaly. Ostrov je také domovem asi 4000 lidí, kteří mají úžasné příběhy o bohatém dědictví tohoto ostrova.

11. Bungle bungles

Přírodní zázrak se zábavným jménem; co se nelíbí? Bungle Bungles je další australský zázrak pod ochranou světového dědictví UNESCO. Drsná krajina je domovem kulatých oranžových a černých skalních věží a vstupní cesta k zbývajícím neprobádaným oblastem země.

12. Dvanáct apoštolů

Na břehu národního parku Port Campbell můžete vidět dechberoucích dvanáct apoštolů. Jedná se o vápencové hory v tvaru komínů, které jsou od sebe odděleny a vytvářejí dramatické scenérie v bouřlivém moři.

 

Prozkoumávání australských divů přírody

Když přijde na prozkoumávání výše uvedených zázraků, máte možnost zvolit si organizované výlety nebo si všechno projet sami. Orhanizované zájezdy jsou ideální pro ty, kteří hledají zážitky bez jakýchkoliv nechtěných překvapení a problémů a zároveň možnosti se o těchto zázracích dozvědět více.

Pokud jste zkušený cestovatel, pak organizování vlastní cesty vám může snížit náklady. Pronájem auta a pobyt v cenově výhodném hotelu může vyjít levněji než se na tyto místa vydat s cestovní kanceláři.

Napsat komentář