logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

100 nových parkovacích míst u vodní nádrže Souš

Datum: 06.01.2020

Přehrada-Souš

Zhruba 100 parkovacích míst vzniklo u vodní nádrže Souš v Desné, v lokalitě, která se v posledních letech stala vyhledávaným nástupním místem turistických aktivit v Jizerských horách. Informoval o tom portál nase-jablonecko.cz.

„O vybudování tohoto odstavného místa se snažíme již od roku 2014. Souš by měla být dalším nástupním místem do Jizerských hor a také pro návštěvníky Protržené přehrady. Zároveň věříme, že se odlehčí stávajícím exponovaným nástupním místům – Jizerce, Hornímu Polubnému, ale také Bedřichovu. Zvyšující počet návštěvníků Jizerských hor především z řad běžkařů, cyklistů i turistů, jistě uvítají i zázemí v podobě bufetu, toalet, ale třeba i převlékárny, či půjčovny, které chceme v následujících letech vybudovat v místě bývalého krytu civilní ochrany. V plánu je také vybudování vyhlídkového místa s výhledem na vodní nádrž Souš,“ řekl Jaroslav Kořínek, starosta města Desná, které je investorem rozvoje cestovního ruchu v lokalitě Souš.

Souš je přehradní nádrž se sypanou hrází na řece Černá Desná a spadá pod správu Povodí Labe. Její provoz zajišťuje Závod Jablonec nad Nisou. Účelem díla je akumulace vody k zajištění odběru surové vody pro oblastní vodovod, částečná ochrana území ležícího pod nádrží před povodněmi, zajištění trvalého zůstatkového průtoku v korytě toku, energetické využití a rybí hospodářství.

Foto: www.region-jizerskehory.cz

Napsat komentář