logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

10 důvodů, proč vyrazit do Brna

Datum: 25.09.2020

Industra_Brno_zdroj_google_maps Kryt_10-z_zdroj_google_maps Vila_Tugendhat_zdroj_google_maps Kino_Art_autor_Kristyna_Malikova

V Brně se rozhodně nudit nebudete! Na své si tu přijdou milovníci dobrého jídla, architektury i umění. Poznejte moderní tvář moravské metropole s našimi tipy na nejzajímavější místa. A jak do Brna? Přece pohodlně půjčeným autem od HoppyGo! V nabídce naleznete přes 2 000 aut a více než 300 modelů vozů, takže si na své přijde prakticky každý. Zvolit můžete např. komfortní SUV, sportovní speciál nebo kombík s nízkou spotřebou a dostatkem místa pro pasažéry i zavazadla, případně jakýkoliv jiný vůz splňující vaše potřeby. 

Dotek funkcionalismu ve vile Tugendhat

Nemusíte být znalci architektury, abyste docenili nádheru a pohnutou historii brněnské vily Tugendhat. Funkcionalistickou stavbu, která vznikala v letech 1929-1930, navrhl Ludwig Miese van der Rohe pro manžele Tugendahatovy. Vila Tugendhat je jako jediná památka moderní architektury v České republice zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Temná historie v krytu 10-z

Pod tajemným označením se ukrývá brněnský protiatomový kryt, dobudovaný v roce 1959 pro tehdejší politické prominenty. Nikdy nemusel být použitý, ale vy máte jedinečnou možnost se do něj podívat, projít si ho a nasát historickou atmosféru. Pro fajnšmekry se pořádají i noční exkurze pouze za svitu baterek!

Do kina? Do Artu!

Zapomeňte na multiplexovou klasiku. Kino Art je poslední brněnské městské kino a rozhodně stojí za návštěvu. Kromě dvou promítacích sálů tu najdete i originální sklepní prostor, kavárnu a galerii. V létě si nesmíte nechat ujít promítání letního kina ve volně přístupné zahradě vily Löw-Beer.

Místo setkání v Industře

Galerie, kavárna, divadelní vystoupení i přednášky… Industra je originální umělecký prostor, který sdružuje zajímavé lidi a projekty napříč různými obory. Můžete si tu dát dobrou kávu, navštívit výstavu nebo si jen tak popovídat s lidmi naladěnými na podobnou notu.

Mladí tvůrci ve Fait Gallery

Milovníci současného umění si na své přijdou ve Fait Gallery, která sídlí v budově brněnské slévárny. Vystavují tu výrazné osobnosti mladé a střední generace a nahlédnout můžete i do současné originální zahraniční tvorby. 

Japonský street food 

Máte chuť na kapku exotiky? Zkuste japonský ramen s kapkou české chuti, který mu dodávají v bistru Ramen Brno. Misku nudlí zalitou kvalitním vývarem a dochucenou čerstvými ingrediencemi tu připraví přímo před vašima očima. A pozor, na své si přijdou i vegetariáni.

Prostě 4pokoje

Nejde navštívit Brno a vynechat 4pokoje. Místo bez hranic, které je kavárnou, bistrem, barem i prostorem na party do pozdních hodin – vše záleží na tom, v kolik dorazíte. Denní době se přizpůsobuje jak osvětlení, tak nabídka jídla a pití. Tady se budit nebudete!

Chuť Itálie uprostřed Brna

Za originální neapolskou pizzou nemusíte cestovat daleko. Téměř v centru Brna vás nenápadný vchod zavede do ráje všech milovníků této italské pochoutky. Pizza se tu peče ve velké cihlové peci a můžete si ji odnést i domů. Jen pozor, bývá tu hodně plno!

Za tradiční vietnamskou kuchyní

Bistro Little Saigon otevřelo teprve vloni, ale rychle si našlo své fanoušky. Můžete si tu dát klasická vietnamská jídla i výbornou čerstvou kávu. A když budete mít štěstí, třeba se trefíte svou návštěvou do některého z hudebních večerů, které tu pořádají.

Unikátní krytá tržnice

Milujete nakupování na farmářských trzích? Pak pro vás bude návštěva Tržnice Brno výletem do nebe. Čtyřpatrová tržnice ukrytá ve funkcionalistické budově je jediná svého druhu u nás. Nakoupíte tu čerstvé potraviny z lokální produkce a můžete se rovnou najíst v některém z bister.

HoppyGo nabídne i další tipy napříč ČR
Kromě zajímavých míst v Brně nabízí HoppyGo i další tipy na nejlepší destinace a zážitky spojené s cestováním v České republice. Unikátní výběr na https://dovolenadoma.hoppygo.com/ je sestaven ve spolupráci s cestovatelským portálem Travelking.cz a nabízí více než 400 doporučení, takže si vybere opravdu každý.
Na každou cestu si pak každý uživatel může zvolit takový vůz, který bude nejlépe splňovat požadavky cesty. Platforma pro sdílení aut HoppyGo má v nabídce přes 2 000 aut a více než 300 modelů vozů, takže si na své přijde i nejnáročnější zákazník. V nabídce jsou modely typu kombi, SUV, minivany, dodávky, kabriolety, sportovní kupé nebo elektromobily či obytné vozy. Zapůjčení je přitom velice jednoduché a rychlé, bez nutnosti složitého papírování. Registrace trvá několik minut, a to včetně snadného ověření dokladů z pohodlí domova. V ceně zápůjčky je zároveň vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.

Napsat komentář